Mojim cieľom je priniesť ženám a mužom prirodzené výsledky, ktoré im vrátia sebavedomie, aby sa pri pohľade do zrkadla človek cítil dobre. Estetické zákroky nemusia znamenať zmenu toho, kým ste. 

Ide o to stať sa najlepšou verziou seba samého. 

Estetická medicína je mojou vášňou. Je to práca, ktorá mi energiu neuberá, ale naopak, dodáva a to ešte mnohonásobne viac. Zbožňujem tvoriť Vaše krajšie ja.   

Kto som ?

Volám sa Sylvia Krajčová a som lekárka na očnej klinike FNKV v Prahe v atestačnej príprave v obore oftalmológia. A tiež lekárka v súkromnom estetickom centre v Prahe a v očnej ambulancii v Seredi a  Piešťanoch, kde sa popri inom venujem práve mojim obľúbeným estetickým zákrokom. Okrem toho som študentka na PhD. štúdiu na Karlovej Univerzite v Prahe, v obore “Experimentální chirurgie” a na štúdiu manažmentu na Cambridge Business School, ktoré bude ukončené titulom MBA. 

Vyrástla som v Seredi. Počas základnej a strednej školy som sa venovala hre na klavíri, kde som ukončila dva stupne v umeleckej škole a tiež výtvarnému umeniu, taktiež v dvoch stupňoch. Od malička sa mi páčili pekné veci a všímala som si detaily. Bavila ma pedantná práca, vyhrať sa trpezlivo s drobnosťami. A tak som si rozvíjala jemnú motoriku, cit v rukách a cibrila očko na detajly. Už počas vysokej školy ma zaujímali estetické zákroky a preto, tesne po škole som sa tomu začala venovať viac a viac. Až som tomu úplne prepadla. 

Univerzita Komenského, Bratislava

Študovala som Lekársku fakultu na Univerzite Komenského v Bratislave, odbor všeobecné lekárstvo, kde som stretla veľa vynikajúcich lekárov, ktorí boli a sú vzormi a inšpiráciou. Počas štúdia som využila možnosti vzdelávania sa aj v zahraničí.

Izmir, Turecko

Cez IFMSA, študentskú organizáciu medikov po celom svete, som sa dostala na letnú stáž do Izmiru na plastickú chirurgiu, Dokuz Eylül Üniversitesi. 6 týždňov súčasťou tímu špickových lekárov. Dennodenne zákroky ako korekcie nosa, zväčšovanie a zmenšovanie, modelácia prsníkov, liposukcie, ale aj ošetrovanie popálenín, rekonštrukcie po úrazoch či odstraňovanie tumoróznych útvarov.

Malaga, Španielsko

Vďaka Erasmu+ som mala možnosť žiť a naberať skúsenosti v niekoľkých krajinách. V Malage som rok bola študentkou na Universidad de Málaga, kde som okrem mnohých povinných predmetov už vtedy cielene išla aj na oddelenie plastickej chirurgie a oftalmológie naučiť sa ich postupy, metódy a vychytávky.

Tangerang, aglomerácia Jakarta, Indonézia

A prišla ďalšia letná stáž, tentokrát na očnom oddelení v meste Tangerang. Siloam nemocnica s Univerzitou Pelita Harapan boli nezabudnuteľným a obohacujúcim zážitkom.

Dva rôzne svety

Rumah Sakit Umum Siloam, Tangerang​

Štátna zdravotná starostlivosť, kde tabuľky na čítanie boli napísané rukou. Lôžkové oddelenie bolo poschodie, kde postele boli oddelené len plachtami a žiaľ, to trápenie a bolesť pacientov bolo počuť. No profesionálny a vrúcny prístup lekárov zmierňoval tie priepastné rozdiely. 

Siloam Hospitals Lippo Village, Karawaci

Len niekoľko desiatok metrov ďalej alebo mostíkom medzi budovami sa prechádzalo do súkromného zdravotného zariadenia. Plne klimatizované priestory, mramorové obklady. Pri vchode klavír, kde každý deň hrala živá hudba. Usmievavý chlapík v uniforme, ktorý otváral dvere na autách. V čakárňach masážné kreslá, plazmové televízory a vôňa. Prístrojové vybavenie či už na ambulanciách, alebo na sálach, by sme im mohli závidieť. 

Istanbul, Turecko

Pol roka v Istanbule na Marmara University bolo skvelou príležitosťou zlepšovať svoje zručnosti. Výborný tím lekárov, ochotní vysvetlovať a  učit. Asistencie pri veľkých operáciách boli výzvami a nenahraditeľnými skúsenosťami.

Istanbul4

Brno, Česko

Na predštátnicovú prax som sa opäť rozhodla pre Eramus+, tentokrát interná medicína v Nemocnici u svätej Anny v Brne. Individuálny študijný plán, asistencie lekárom, viac spôsobilosti k úkonov pod dozorom, “moji vlastní pacienti”trpezlivé vysvetľovanie, ale aj pravidelné nekompromisné skúšania, rozhodne stáli za to. 

Praha, Česko

Fakultní nemocnice
Královské Vinohrady

Posledné mesiace možné ísť na Erasmus+ som znovu využila ako absolventskú stáž . Bola to už očná klinika v Prahe. Pôvodne to mali byť 4 mesiace. Keď som videla, na akej je odbornej úrovni, tie špičkové operácie, široké spektrum diagnóz, kolegiálne vzťahy a prístup ku pacientom, vedecká činnosť a možnosť napredovania, učenia sa a sebarozvoja, chcela som tam ostať a byť súčasťou toho skvelého tímu. A tak som tu 😊 

Súkromná estetická klinika

Popri zamestnaní v nemocnici chodím niekoľkokrát do týždňa, do estetického centra, kde sa intenzívne venujem injekčným metódam. Venujem sa predpovšetkým aplikácií botulotoxínu a výplniam kyselinou hyalurónovou. 

Desiatky až stovky klientiek, ktoré mi tu prechádzajú pod rukami a odchádzajú spokojné, sebavedomejšie a s pocitom krajšej samej seba sú dôkazom jemne a detajlne odvedenej práce s láskou. 

Naďalej sa vzdelávam aj v obore estetickej medicíny a to pravidelnými školeniami, špeciálnymi kurzami na vybrané problematické lokality a v aktuálnom období aj medzinárodnými webinármi, ktoré prednášajú svetovo uznávaní lekári.

FNKV Praha5
Estetické centrum